Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα των εξ αναβολής αγώνων της Τετάρτης (15/12)

Δείτε τα αποτελέσματα των εξ αναβολής παιχνιδιών της Γ’ Εθνικής.

Δύο εξ αναβολής παιχνίδια προγραμματίστηκαν για σήμερα, λόγω της απεργίας της ΠΝΟ το περασμένο Σαββατοκύριακο.

Στο ματς για την 8η αγωνιστική του 5ου ομίλου, που ξεκίνησε στις 11:00, η Σαντορίνη ήταν καταιγιστική και επιβλήθηκε 5-0 της Ερμιονίδας.

Ο Πολύζος άνοιξε το σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό, ενώ ο Κέρι πέτυχε χατ τρικ στη συνέχεια (39’, 75’, 80’) κι ένα τέρμα σημείωσε ο Συρεγγέλας στο 51’.

Στον 7ο όμιλο, ο ΠΑΟ Ρουφ ήταν καταιγιστικός στο πρώτο ημίχρονο στην Ιεράπετρα, κόντρα στην Αναγέννηση, παίρνοντας τη νίκη με 5-0.

Ο Βαγγέλης Μάντζιος πέτυχε δύο γκολ, στο 9’ και το 22’, ενώ ο Νιτσιάκος στο 34’ πέτυχε το 3-0 για την αθηναϊκή ομάδα. Στο 79’ και το 90’ ο Φιλιμένγκας έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση του ΠΑΟ Ρουφ, πετυχαίνοντας δυο γκολ για το τελικό 0-5.

Δείτε τις βαθμολογίες σε 5ο και 7ο όμιλο από το sportsup...