Copa del Rey: Πρόκριση-θρίλερ, με ανατροπή στην παράταση, για την Ρεάλ Μαδρίτης (videos)

Η Ρεάλ Μαδρίτης γλίτωσε το κάζο στο Copa del Rey κόντρα στην Έλτσε, με επική ανατροπή στην παράταση, όπου βρέθηκε να χάνει με 1-0 και με παίκτη λιγότερο. Διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους για γκολ που ακυρώθηκε στο 120'.

Η Ρεάλ Μαδρίτης βρέθηκε μπροστά σε έναν αποκλεισμό-έκπληξη από το Κύπελλο Ισπανίας, αντιμετωπίζοντας εκτός έδρας την Έλτσε, αλλά με επική ανατροπή στην παράταση, έχοντας παίκτη λιγότερο, πήρε το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Copa del Rey.

Η κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε ισόπαλη 0-0, με το 90λεπτο να σημαδεύεται από την αποβολή του Μαρσέλο με απευθείας κόκκινη, γεγονός που ξεσήκωσε θύελλα διαμαρτυριών.

Στην παράταση η Έλτσε άνοιξε το σκορ με τον Βερντού, αλλά η Ρεάλ αντέδρασε με παίκτη λιγότερο. Ο Ίσκο ισοφάρισε... κατά λάθος και ο Αζάρ έκανε την ανατροπή.

Στο 120' πάντως η Έλτσε έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά ο διαιτητής είχε ήδη σφυρίξει επιθετικό φάουλ, ξεσηκώνοντας τις διαμαρτυρίες των γηπεδούχων.