La Liga: Ισόπαλο το Κάντιθ-Χετάφε, δεν «ξεκολλάνε» οι γηπεδούχοι (Photos)

La Liga: Η Κάντιθ ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Χετάφε και παραμένει «βαθιά» μέσα στο πρόβλημα όντας προτελευταία.

Μία απ’ τις αναμετρήσεις must win ήταν για την Κάντιθ το εντός έδρας ματς με τη Χετάφε. Η ομάδα της Ανδαλουσίας για την 25η αγωνιστική, έψαχνε τον τρόπο να «ξεκολλήσει» απ’ τις τελευταίες θέσεις. Το τελικό 1-1 δεν της το επιτρέπει.

Η Χετάφε ήταν αυτή που προηγήθηκε. Μόλις στο 6ο λεπτό κέρδισε πέναλτι και ο Μπόρχα Μαγιοράλ το μετέτρεψε σε γκολ.

Η Κάντιθ «απάντησε» στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Ο Νεγρέδο σκόραρε για το 1-1, στέλνοντας με αυτό το σκορ το ματς μέχρι το τέλος του.

Η ισοπαλία στέλνει τη Χετάφε στους 26 βαθμούς και στο +5 απ’ την επικίνδυνη ζώνη, ενώ η Κάντιθ ανέβηκε στους 20 και απέχει 4 απ’ τη σωτηρία, παραμένοντας προτελευταία.