La Liga: «Δάγκωνε» η Βιγιαρεάλ στην έδρα της Ατλέτικο

La Liga: Μεγάλη νίκη της Βιγιαρεάλ στην έδρα της Ατλέτικο Μαδρίτης με 2-0 – Εμφανώς ανώτεροι οι φιλοξενούμενοι.

Εντυπωσιακό πέρασμα της Βιγιαρεάλ απ’ την έδρα της Ατλέτικο Μαδρίτης. Η ομάδα του Ουνάι Έμερι με εξαιρετικό «διάβασμα» στο παιχνίδι, επιβλήθηκε 2-0 και θα μπορούσε να έχει σημειώσει κι άλλα τέρμα μέσα στο «Μετροπολιτάνο»!

Το πρώτο μέρος έληξε χωρίς τέρματα, κυρίως λόγω των ευκαιριών που έχασαν οι φιλοξενούμενοι που κάλλιστα θα μπορούσαν να έχουν ανοίξει το σκορ.

Στο δεύτερο μέρος, το ματς έδειξε πιο ισορροπημένο, χωρίς όμως να απειλείται η Βιγιαρεάλ απ’ τους «ροχιμπλάνκος». Τελικά το «κίτρινο υποβρύχιο» προηγήθηκε με τον Πίνο στο 73’ για το 0-1.

Η Ατλέτικο προσπάθησε να επιτεθεί για να ισοφαρίσει και στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ζεράρ Μορένο έκανε το 0-2 δίνοντας τεράστια νίκη στη Βιγιαρεάλ. Η οποία έφτασε τους 6 βαθμούς αφήνοντας τους Μαδριλένους στους 3.