Serie A: Νέα απώλεια για την Ίντερ (Video)

Serie A: Το γκολ του Καντρέβα στο 90’ έδωσε βαθμό στη Σαλερνιτάνα (1-1) με την Ίντερ να προβληματίζεται για το Champions League.

Η τετράδα αρχίζει και δυσκολεύει για την Ίντερ, μετά τη νέα γκέλα της. Οι «νερατζούρι» στο ματς που… άνοιξε την αυλαία της 29ης αγωνιστικής στο Καμπιονάτο, είδαν την Σαλερνιτάνα να τους παίρνει βαθμό στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Απώλεια δύο βαθμών που «πονάει» την ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι.

Η ομάδα απ’ το Μιλάνο προηγήθηκε μόλις στο 6ο λεπτό με τον Γκόσενς. Έχασε πολλές ευκαιρίες για να «καθαρίσει» την υπόθεση νίκη και στο τέλος… μίλησε ο νόμος του ποδοσφαίρου. Με τον Καντρέβα στο 90’ να ισοφαρίζει στο τελικό 1-1.

Έτσι η Ίντερ είναι στους 51 βαθμούς και την 4η θέση, έχοντας με ματς λιγότερο την Ρόμα στους 50 και την Αταλάντα στους 48. Τη στιγμή που και η Γιουβέντους έρχεται ορεξάτη στους 44. Η Σαλερνιτάνα με 29 είναι στο +10 απ’ την επικίνδυνη ζώνη.