Δραπέτευσε… με Κονέ η «Ελαφρά Ταξιαρχία»

Στην δεύτερη θέση του πίνακα της δεύτερης τη τάξει εθνικής κατηγορίας ανέβηκε ο Απόλλων Σμύρνης, μετά το 2-1 επί του Αιγινιακού εκτός έδρας.

Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» μπήκε δυνατά στον αγώνα και στο 26ο λεπτό, ο Διαμαντόπουλος άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. ωστόσο, στο 80’ ο Κυζιρίδης έφερε το ματς στα ίσια (1-1) για τον Αιγινιάκό, αλλά στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Κονέ έδωσε το «τρίποντο» στον Απόλλωνα.

Αιγινιακός: Τόλιος, Τοπαλίδης, Παπουτσογιαννόπουλος, Γιαζιζόγλου (62’ Καρακώστας), Λιόλιος, Μουκίδης, Πατράλης, Ζούρκος, Ζγκούρι (68’ Φασίδης), Ονουάτσι (74’ Κυζιρίδης), Γκούρτσας.

Απόλλων Σμύρνης: Χιώτης, Πάνος (73’ Ντάσιος), Κύργιας, Δεληζήσης, Διαμαντόπουλος, Κάσσος, Τζάνης (73’ Πουρτουλίδης), Σιατραβάνης (50’ Γκούφας), Βαλεριάνος, Τσιάρας, Κονέ.