Παναθηναϊκός: Η μη σωστή διαχείριση στις καθυστερήσεις

Η ανάλυση της «Πράσινης» για τα λάθη του Παναθηναϊκού στις καθυστερήσεις και το σφύριγμα του Ευαγγέλου

Ο Γιώργος Δώνης μίλησε για αφέλεια των παικτών του στις καθυστερήσεις, που οδήγησε τελικά στην ισοφάριση της Ξάνθης στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η «ΠΡΑΣΙΝΗ» καταγράφει λεπτό προς λεπτό τα λάθη, που έγιναν στις καθυστερήσεις και δεν μπόρεσε ο Παναθηναϊκός να κρατήσει τη νίκη μέχρι το τέλος:

92:12’’: Ο Χατζηθεοδωρίδης, κλέβει την μπάλα από έναν αντίπαλό του και προσπαθεί γρήγορα να μπει στην περιοχή με αποτέλεσμα ο Σιλά να κερδίσει την μπάλα και να του κάνει φάουλ ο παίκτης του Παναθηναϊκού. Θα μπορούσε να κρατήσει την μπάλα και να πάει προς την γωνία περιμένοντας τους συμπαίκτες του να ανέβουν και να διατηρήσουν την κατοχή με πάσες.