Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ: Η απορία του Δώνη!

Δεν μπορούσε να εξηγήσει την εικόνα της ομάδας στο πρώτο 20λεπτο ο Έλληνας τεχνικός…

Το ξεκίνημα του αγώνα του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ, βρήκε τους φιλοξενούμενους να είναι αυτοί που πατούσαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και ταυτόχρονα είχαν καλές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ. Κάτι που στο πρώτο 20λεπτο δε συνέβη. Παρά το 0-0 σε εκείνο το χρονικό σημείο πάντως, η εικόνα του Παναθηναϊκού ήταν μάλλον απογοητευτική…

Μάλιστα αυτό έκανε τον Γιώργο Δώνη να απορεί! Μην μπορώντας να καταλάβει γιατί οι παίκτες του παρουσιάζουν αυτό το πρόσωπο, με τις γραμμές να είναι μακριά, τα λάθη συχνά και η ανάπτυξη σχεδόν ανύπαρκτη. Έτσι, το «τραίνο» γύρισε και ρώτησε τους συνεργάτες του: «Μα καλά, τι έχουν πάθει σήμερα;». Μια ερώτηση που μάλλον είχαν στα χείλη τους και οι φίλοι του «τριφυλλιού» αναφορικά με το πρώτο 20λεπτο της αναμέτρησης τουλάχιστον.