ΠΑΣ Γιάννινα - Ολυμπιακός: Το γκολ του Χασάν που ακυρώθηκε (photos+video)

ΠΑΣ Γιάννινα - Ολυμπιακός: Η φάση που έκρινε το ματς.

Φωτιά… πήρε το παιχνίδι των Ηπειρωτών με τους Πειραιώτες στις καθυστερήσεις, όταν ο Αχμέτ Χασάν σκόραρε με κεφαλιά και έδωσε το προβάδισμα (2-1) στον Ολυμπιακό, ωστόσο, έπειτα από υπόδειξη του VAR το τέρμα του ακυρώθηκε ως οφσάιντ του Γιουσέφ Ελ Αραμπί.

Συγκεκριμένα, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ραφίνια έκανε την μπαλιά στον Μαροκινό, αυτός από οριακή θέση βρέθηκε απέναντι στον Λευτέρη Χουτεσιώτη, έκανε το σουτ, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά, ο Αιγύπτιος με κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα.

Όμως, έπειτα από εξέταση του βίντεο από τους Κωτσάνη και Απτόσογλου που ήταν στο VAR, ο διαιτητής Καραντώνης υπέδειξε οφσάιντ στον Ελ Αραμπί, μια και ήταν ελάχιστα πιο μπροστά.

Δείτε το βίντεο…

Ο Ελ Αραμπί πήρε την μπάλα και πλάσαρε με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται ήδη για οφσάιντ...
Ο Κουτεσιώτης απέκρουσε το σουτ του Ελ Αραμπί, αλλά ο Χασάν πήγε προς την μπάλα...