Ολυμπιακός-ΝΠΣ Βόλος: Το πέναλτι που «πάγωσε» τους «ερυθρόλευκους» (video+photos)

Ολυμπιακός-ΝΠΣ Βόλος: Δείτε πως πήραν προβάδισμα οι φιλοξενούμενοι στο Φάληρο

Στο 10ο λεπτό ο ΝΠΣ Βόλος κέρδισε πέναλτι όταν ο Μπα ανέτρεψε τον Δουβίκα με τον διαιτητή της αναμέτρησης να δίνει την εσχάτη των ποινών. Ο Μπαριέντος το εκτέλεσε εύστοχα κάνοντας το 1-0 για την ομάδα του. Πέντε λεπτά αργότερα ωστόσο ο σκόρερ αποχώρησε τραυματίας από το ματς με τον Νίνη να παίρνει τη θέση του στο γήπεδο.

Παράλληλα στο 4ο λεπτό ο Ολυμπιακός είχε χάσει τον Ντρέγκερ που έγινε αλλαγή με τον Ραντζέλοβιτς να περνάει στη θέση του.

Μάλιστα στο 7ο λεπτό ο ΝΠΣ Βόλος είχε προειδοποιήσει τον Ολυμπιακό όταν ο Δουβίκας έκανε το δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή και η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο. Προηγήθηκε πάσα του Μπαριέντος και ντρίμπλα του Δουβίκα στον Μπα.