Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης: Επέστρεψε στα γκολ 13 χρόνια μετά ο Παπασταθόπουλος (videos+photos)

Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης: Άνοιξε λογαριασμό με τη φανέλα του Ολυμπιακού ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος

Το προβάδισμα κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης πήρε ο Ολυμπιακός στο 52ο λεπτό, με τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο να νικάει τον Τσιφτσή με κεφαλιά και να κάνει το 1-0, ανοίγοντας παράλληλα λογαριασμό με τους «ερυθρόλευκους».

Μάλιστα, τελευταία φορά που σκόραρε στο ελληνικό πρωτάθλημα ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος ήταν στις 14 Απριλίου 2008 στην εκτός έδρας νίκη με 4-0 κόντρα στον ΠΑΟΚ για την κανονική περίοδο της Super League.