Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (2/12)
Τα ματς της 13ης αγωνιστικής της Super League ξεχωρίζουν από το πρόγραμμα των αθλητικών μεταδόσεων του Σαββάτου (2/12).
Αναμφίβολα το ματς που ξεχωρίζει είναι αυτό της Ξάνθης με τον ΠΑΟΚ. Οι «ασπρόμαυροι» δοκιμάζονται για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική μακριά από την έδρα τους και θέλουν να πάρουν το πρώτο «διπλό» απέναντι στους Ακρίτες. Η μετάδοση του αγώνα που ξεκινά στις 17:15 θα γίνει από τα κανάλια της Nova.
Παράλληλα, από τα κανάλια του συνδρομητικού της Κάντζας θα γίνει η μετάδοση και των άλλων δύο ματς της πρώτης μέρας της 13ης αγωνιστικής. Στις 15:00 ο Αστέρας Τρίπολης υποδέχεται την Κέρκυρα και στις 19:30 ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τον Απόλλωνα Σμύρνης.
Συνοπτικά, οι μεταδόσεις της ημέρας:
08:45 Eurosport 1
Formula E
Hong Kong
10:00 Eurosport 2
Παγκόσμιο κύπελλο
Altenberg, Germany
10:20 FOX Sports
Ski Classics
Sgambeda
11:00 Eurosport 1
Βορινό σύνθετο: Παγκόσμιο κύπελλο
Lillehammer, Norway
11:30 Eurosport 2
Παγκόσμιο κύπελλο
Altenberg, Germany
12:15 Eurosport 1
Cross-country σκι: Παγκόσμιο κύπελλο
Lillehammer, Norway
13:00 Eurosport 2
Παγκόσμιο κύπελλο
Altenberg, Germany
14:00 COSMOTE SPORT 3 HD
Χόλσταϊν Κίελ - Φορτούνα Ντίσελντορφ
Bundesliga 2
14:00 COSMOTE SPORT 2 HD
Μπαρτσελόνα - Θέλτα
La Liga
14:30 Eurosport 2
Παγκόσμιο κύπελλο
Altenberg, Germany
14:30 Eurosport 1
Βορινό σύνθετο: Παγκόσμιο κύπελλο
Lillehammer, Norway
14:30 Novasports 1HD
Νοτς Κάουντι - Όξφορντ Σίτι
Κύπελλο Αγγλίας
14:30 COSMOTE SPORT 1 HD
Τσέλσι - Νιουκάστλ
Premier League
15:00 ΕΡΤ3
Βέροια - Σπάρτη
Football League
15:00 Novasports 3HD
Αστέρας Τρίπολης - Κέρκυρα
Super League Σουρωτή
15:30 Eurosport 1
Δίαθλο: Παγκόσμιο κύπελλο
Östersund, Sweden
15:45 Eurosport 2
UK Championship
York, United Kingdom
16:30 COSMOTE SPORT 5 HD
Μπάγερ Λεβερκούζεν - Ντόρτμουντ
Bundesliga
16:30 ΕΡΤ1
Προμηθέας - Άρης
Stoiximan.gr Basket League
16:30 COSMOTE SPORT 8 HD
Μάιντς - Άουγκσμπουργκ
Bundesliga
16:30 COSMOTE SPORT 7 HD
Βέρντερ - Στουτγάρδη
Bundesliga
16:30 COSMOTE SPORT 6 HD
Χόφενχαϊμ - Λειψία
Bundesliga
16:30 COSMOTE SPORT 3 HD
Μπάγερν Μονάχου - Ανόβερο
Bundesliga
17:00 ΕΡΤ2
Ολυμπιακός - Ηρακλής
Volley League
17:00 Eurosport 1
Άλμα με σκι: Παγκόσμιο κύπελλο
Russia
17:00 Novasports 5HD
Μίλγουολ - Σέφιλντ Γιουνάιτεντ
Championship
17:00 Novasports 4HD
Μπράντφορντ - Πλίμουθ
Κύπελλο Αγγλίας
17:00 COSMOTE SPORT 1 HD
Γουότφορντ - Τότεναμ
Premier League
17:15 COSMOTE SPORT 2 HD
Ατλέτικο Μαδρίτης - Ρεάλ Σοθιεδάδ
La Liga
17:15 Novasports 1HD
Ξάνθη - ΠΑΟΚ
Super League Σουρωτή
18:00 Novasports 3HD
Στρασμπούρ - Παρί Σεν Ζερμέν
Ligue 1
18:30 ΕΡΤ1
ΓΣΛ Φάρος - Ρέθυμνο
Stoiximan.gr Basket League
18:30 ΕΡΤ1
Πανιώνιος - Κύμη
Stoiximan.gr Basket League
18:30 ΕΡΤ1
ΠΑΟΚ - Κολοσσός
Stoiximan.gr Basket League
19:00 Eurosport 2
Revolution Series
Glasgow, United Kingdom
19:30 Novasports 1HD
Μπρίστολ Σίτι - Μίντλεσμπρο
Championship
19:30 Novasports 4HD
Τβέντε - Άγιαξ
Πρωτάθλημα Ολλανδίας
19:30 COSMOTE SPORT 3 HD
Σάλκε - Κολονία
Bundesliga
19:30 COSMOTE SPORT 2 HD
Σεβίλλη - Ντεπορτίβο λα Κορούνια
La Liga
19:30 Novasports 2HD
Ολυμπιακός - Απόλλων Σμύρνης
Super League Σουρωτή
19:30 COSMOTE SPORT 1 HD
Άρσεναλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Premier League
19:45 Eurosport 1
Αλπικό σκι: Παγκόσμιο κύπελλο
Beaver Creek, USA
21:00 COSMOTE SPORT 4 HD
Ντάλας Μάβερικς - Λος Άντζελες Κλίπερς
ΝΒΑ
21:00 Novasports 3HD
Μονακό - Ανζέρ
Ligue 1
21:30 Eurosport 1
Αλπικό σκι: Παγκόσμιο κύπελλο
Lake Louise, Canada
21:45 Novasports 1HD
Φέγενορντ - Φιτέσε
Πρωτάθλημα Ολλανδίας
21:45 COSMOTE SPORT 6 HD
Ναντ - Μπαρτσελόνα
Champions League
21:45 COSMOTE SPORT 2 HD
Αθλέτικ Μπιλμπάο - Ρεάλ Μαδρίτης
La Liga
21:45 COSMOTE SPORT 1 HD
Τορίνο - Αταλάντα
Serie A
22:00 Eurosport 2
UK Championship
York, United Kingdom
22:30 Novasports 4HD
Διεθνής Μαραθώνιος Σιγκαπούρης
Στίβος
01:00 FOX Sports
Wild - Sharks
NHL
04:00 FOX Sports
Stars - Blackhawks
NHL