Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (16/9)
Πλούσιο είναι το μενού των αθλητικών μεταδόσεων της Κυριακής (16/9) με τα παιχνίδια της Super League, αλλά και τη «μάχη» της Εθνικής Ελλάδας μπάσκετ στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου.
Το αντιπροσωπευτικό μας «συγκρότημα» αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Τιφλίδα και θέλει τη νίκη που θα «σφραγίσει» την πρόκρισή του στην τελική φάση. Το πρώτο τζάμπολ έχει οριστεί για τις 18:00 και η μετάδοση θα γίνει από τα κανάλια της ΕΡΤ.
Παράλληλα, από την κρατική τηλεόραση θα μεταδοθούν δύο ματς της Super League. Αρχικά, στις 17:00 η Ξάνθη αντιμετωπίζει τον Παναιτωλικό, ενώ στις 20:00 ο Ατρόμητος θα παίξει κόντρα στην Λαμία. Αντίθετα, η αναμέτρηση της ΑΕΛ με τον Παναθηναϊκό, που θα αρχίσει στις 18:15 και το ματς του Ολυμπιακού με τον Αστέρα Τρίπολης με σέντρα στις 20:30 θα μεταδοθούν από τα κανάλια της Nova.
Συνοπτικά, οι μεταδόσεις:
08:55 Eurosport 1
Masters in Shanghai
Τουρνουά σνούκερ, τελικός
13:00 COSMOTE SPORT 2 HD
Βαγιαδολίδ - Αλαβές
La Liga Santander
13:00 COSMOTE SPORT 7 HD
WRC Τουρκία
Μηχανοκίνητος αθλητισμός
13:15 Novasports 2HD
Άλκμααρ - Φέγενοoρντ
Eredivisie, 5η αγωνιστική
13:30 Novasports 1HD
Ρόμα - Κιέβο Βερόνα
Serie A, 4η αγωνιστική
14:30 COSMOTE SPORT 8 HD
Κολονία - Πάντερμπορν
Bundesliga 2, 5η αγωνιστική
14:45 COSMOTE SPORT 5 HD, ΕΡΤ2
GRAND PRIX ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗΣ
FORMULA 1
15:30 COSMOTE SPORT 1 HD
Γουλβς - Μπέρνλι
Premier League
16:00 Novasports 1HD
Νόρκεπινγκ - ΑΪΚ Στοκχόλμης
Σουηδικό πρωτάθλημα, 21η αγωνιστική
16:00 Novasports 5HD
Ουντινέζε - Τορίνο
Serie A, 4η αγωνιστική
16:00 Novasports 1HD
Γιουβέντους - Σασουόλο
Serie A, 4η αγωνιστική
16:00 Novasports 3HD
Τζένοα - Μπολόνια
Serie A, 4η αγωνιστική
16:30 COSMOTE SPORT 7 HD
Εθνικός Ο.Φ.Π.Φ.-ΠΑΕ Ηρακλής ΑΕΠ 1908
Κύπελλο Ελλάδας
16:30 COSMOTE SPORT 3 HD
Βέρντερ Βρέμης - Νυρεμβέργη
Bundesliga, 3η αγωνιστική
17:00 ΕΡΤ1
Ξάνθη - Παναιτωλικός
Super League
17:00 COSMOTE SPORT 4 HD
Μακάμπι Τελ Αβίβ - ΑΕΚ
ΟΠΑΠ Basketball Tournament
17:15 COSMOTE SPORT 2 HD
Εσπανιόλ - Λεβάντε
La Liga Santander, 4η αγωνιστική
18:00 Novasports 4HD
Ραπίντ Βιέννης - Αούστρια Βιέννης
Bundesliga Αυστρίας, 7η αγωνιστική
18:00 ΕΡΤ2
Γεωργία - Ελλάδα
Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου
18:00 COSMOTE SPORT 1 HD
Έβερτον-Γουέστ Χαμ
Premier League
18:15 Eurosport 1
Ποδηλασία: Ο Γύρος της Ισπανίας
21ο ΕΤΑΠ
18:15 Novasports 2HD
ΑΕΛ - Παναθηναϊκός
Super League, 3η αγωνιστική
18:30 COSMOTE SPORT 8 HD
Νίκη Βόλου-ΠΑΕ Δόξας Δράμας
Κύπελλο Ελλάδας
19:00 COSMOTE SPORT 3 HD
Φράιμπουργκ - Στουτγκάρδη
Bundesliga
19:00 Novasports 3HD
Έμπολι - Λάτσιο
Serie A, 4η αγωνιστική
19:30 COSMOTE SPORT 4 HD
Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-Χίμκι
ΟΠΑΠ Basketball Tournament
19:30 COSMOTE SPORT 2 HD
Λεγανές - Βιγιαρεάλ
La Liga Santander, 4η αγωνιστική
20:00 ΕΡΤ1
Ατρόμητος - Λαμία
Super League
20:00 FOX Sports
Packers - Vikings
NFL
20:30 Novasports 1HD
Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης
Super League, 3η αγωνιστική
21:30 Novasports 3HD
Κάλιαρι - Μίλαν
Serie A, 4η αγωνιστική
21:45 COSMOTE SPORT 2 HD
Σεβίλλη-Χετάφε
La Liga Santander, 4η αγωνιστική
22:00 COSMOTE SPORT 7 HD
NASCAR Cup Series
Μηχανοκίνητος αθλητισμός
22:00 Novasports 2HD
Μαρσέιγ - Γκινγκάμπ
Ligue 1, 5η αγωνιστική
23:00 FOX Sports
Jaguars - Patriots
NFL
03:20 FOX Sports
Cowboys - Giants
NFL