Ο Τσιτσιπάς το έκανε ξανά! Στους 4 του Αυστραλιανού Όπεν! (video)

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς νίκησε 3-1 και τον Ρομπέρτο Μπαουτίστα και πέρασε στους 4 του Όπεν της Αυστραλίας!

Μετά τη συγκλονιστική μάχη της Κυριακής απέναντι στον τεράστιο Ρότζερ Φέντερερ, την ιστορική νίκη του και τη μεγαλύτερη πρόκριση μέχρι... την επόμενη, ο Στέφανος Τσιτσιπάς, το έκανε ξανά!

Τα ξημερώματα της Τρίτης επικράτησε 3-1 σετ του Ρομπέρτο Μπαουτίστα Αγούτ και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Όπεν της Αυστραλίας. Ένα επίτευγμα μοναδικό για Έλληνα τενιστα και φυσικά πρόκειται για την κορυφαία στιγμή στην καριέρα του Στεφάνου Τσιτσιπά!

Ο Έλληνας τενίστας, χρειάστηκε 3 ώρες και 19 λεπτά για να καταφέρει να πάρει τη νέα σπουδαία νίκη. Μάλιστα ήταν ο πρώτος που προκρίθηκε χρονικά και τώρα περιμένει αντίπαλο. Αυτός μπορεί να είναι ένας ακόμα μύθος του παγκόσμιου τένις. Ο λόγος για τον Ράφα Ναδάλ, αφού ο Τσιτσιπάς θα αντιμετωπίσει τον νικητή του αγώνα του Ισπανού με τον Φράνσις Τιάφοου.