Παναθηναϊκός-Θέτιδα Βούλας 3-2: Το έκανε ντέρμπι αλλά μίλησε η μαχητική ψυχή

Πραγματοποιώντας μεγάλη ανατροπή στο πέμπτο σετ ο Παναθηναϊκός πήρε τη νίκη (3-2) κόντρα στη Θέτιδα για τη 19η αγωνιστική της Volleyleague γυναικών.

Περιπετειώδες απόγευμα πέρασε το γυναικείο τμήμα βόλεϊ του Παναθηναϊκού καθώς κέρδισε δύσκολα την Θέτιδα με 3-2 σετ (25-21, 25-20, 22-25, 24-26, 15-13).

Οι «πράσινες» έκαναν τα εύκολα δύσκολα καθώς ήταν μπροστά με 2-0 σετ ωστόσο οι φιλοξενούμενες αποδείχτηκαν σκληροτράχηλος αντίπαλος με αποτέλεσμα να κερδίσει ο ΠΑΟ το ματς στις λεπτομέρειες.

Πλέον το «τριφύλλι» βρίσκεται στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα και απομένουν ακόμα τρεις αγωνιστικές για τη λήξη της κανονικής περιόδου.