Μαρία Σάκκαρη: Ήττα και αποκλεισμός στο Σινσινάτι

Τον αποκλεισμό από τον δεύτερο γύρο του τουρνουά στο Σινσινάτι γνώρισε η Μαρία Σάκκαρη που ηττήθηκε με 2-1 σετ από την Γαλλίδα Καρολίν Γκαρσία

Η Ελληνίδα αθλήτρια, νούμερο 3 στον κόσμο, βρέθηκε αντιμέτωπη στον δεύτερο γύρο με την Γαλλίδα, νούμερο 35, Καρολίν Γκαρσία, η οποία την άφησε εκτός του Western & Southern Open μετά από 2 ώρες και 18 λεπτά.

Η Σάκκαρη δεν ήταν σε καθόλου καλή ημέρα, η αντίπαλος της το εκμεταλλεύτηκε και έτσι η Ελληνίδα τενίστρια γνώρισε τον αποκλεισμό από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

Για τη Μαρία Σάκκαρη, είναι η τέταρτη ήττα στα τελευταία πέντε παιχνίδια και δεν δείχνει πως βρίσκεται σε αρκετά κατάσταση, όπως θα ήθελε και η ίδια. Μοναδική νίκη είναι αυτή κόντρα στην Σλόαν Στίβενς στο Τορόντο.