Davis Cup: Νίκες από Τσιτσιπά και Περβολαράκη, 2-0 η Ελλάδα την Τυνησία

Μια νίκη μακριά από την πρόκριση στα πλέι οφ του World Group I του Davis Cup βρίσκεται η εθνική τένις, αφού ο Στέφανος Τσιτσιπάς και ο Μιχάλης Περβολαράκης νίκησαν τους αντιπάλους τους, στις αναμετρήσεις της εθνικής με την Τυνησία, κάνοντας το 2-0.

Ο Τσιτσιπάς δυσκολεύτηκε στο πρώτο σετ απέναντι στον Αζίζ Ντουγκάζ (νο355 στον κόσμο), το οποίο οδηγήθηκε στο tie-break, έχοντας χάσει νωρίτερα δύο ευκαιρίες για break, αλλά έφτασε στην νίκη με 7-6(3), 6-2 μετά από 100 λεπτά αγώνα.

Ο Περβολαράκης κέρδισε χωρίς να χάσει σετ, 6-4,6-3 τον Σκαντέρ Μανσουρί (No254), μέσα σε 84 λεπτά , προσφέροντας τον δεύτερο πόντο για την εθνική μας.

Η ελληνική ομάδα θέλει τώρα μια νίκη για να πάρει το εισιτήριο για τα πλέι οφ του World Group I 2023.